fbpx
טעים כפליים

תזונה וסוכרת בגיל השלישי

עם עליית תוחלת החיים, עלתה גם המודעות לחשיבות של תזונה נכונה בגיל השלישי. מחקרים מוכיחים כי למצב הבריאותי שלנו בבגרות, ישנו קשר ישיר לאיכות המזון אותו צרכנו בינקות. תזונה לקויה, חוסרים תזונתיים מצטברים של וויטמינים שונים וסידן בשנות החיים הראשונות שלנו, מגדילים את הסיכוי לחלות במחלות כרוניות בגיל השלישי וביניהן – סוכרת סוג 2.

אוכלוסיית הגיל השלישי חשופה יותר לסיכון לחלות בסוכרת מסוג 2 בשל ירידה טבעית בתפקוד הלבלב, ופגיעה ביכולת לייצר אינסולין. גם קצב החיים האיטי יותר, ירידה בתנועה ופעילות גופנית יומיומית תורמים לעלייה ברקמות השומן בגוף, ומעלים את הסיכוי להתפרצות המחלה. ככל שמספר תאי השומן בגוף עולה, כך גדל העומס על הלבלב ואיתו הקושי לווסת את רמת הגלוקוז בדם. בנוסף, בגיל השלישי ניכרת ירידה משמעותית גם במסת השריר, וירידה  בלתי רצונית במשקל. אם בגילאים צעירים יותר, אנו שואפים לשמור על משקל גוף ומדדי כולסטרול נמוכים כדי לשמור על בריאות תקינה, בקרב מבוגרים ככל שמדד ה-BMI, הכולסטרול הכללי וה-LDL נמצאים במגמת ירידה, כך עולים הסיכויים לסיבוכים של מחלות רקע ובניהן גם סוכרת סוג 2.  

תזונה וסוכרת בגיל השלישי

שביל הזהב – הדרך לתזונה מאוזנת בגיל השלישי

מחקרים מוכיחים כי טיפול תזונתי והקפדה על אורח חיים בריא, הם כלים הכרחיים לשמירה על איזון וניהול תקין של המחלה. התנהלות תזונתית תקינה בקרב חולי סוכרת סוג 2 בגיל השלישי, הנעשית בליווי מקצועי ומותאם אישית תתרום רבות לשמירה על איכות חיי החולה, רמת התפקוד היומיומית ובעיקר במניעת סיבוכים ונזקים בלתי הפיכים. מרבית הדיאטות להפחתה ושמירה על משקל גוף תקין מבוססות בעיקר על חלוקה נכונה של אבות המזון: חלבונים, פחמימות ושומנים בהתאם לפרופיל המטאבולי של המטופל ותוך ניסיון לשמירה על העדפות המזון האישיות. כמו בטיפול רפואי קונבנציונאלי, גם בטיפול תזונתי אין טיפול אחד המתאים לכולם, לכן החשיבות שבהתאמת הדיאטה וההיכרות עם המטופל היא קריטית להצלחת התהליך.

על מנת לשמור על תזונה מאוזנת בקרב בני הגיל השלישי המתמודדים עם סוכרת מסוג 2, ולמנוע מצבים של היפוגליקמיה חשוב להקפיד על מספר כללים בסיסיים:

  • צריכה מאוזנת של פחמימות והקפדה על פריסתן במשך היום ולא באופן מרוכז.
  • אכילה תוך הקפדה על מרווחים קבועים ככל הניתן.
  • לצד ההקפדה על זמני ארוחות ומרווחים קבועים, נסו להימנע מקיצוניות ולהפוך האכילה למשימה שתבודד את בן המשפחה מאכילה מהנה, יחד עם יתר בני המשפחה. מומלץ לבקש מהתזונאים המלווים אתכם, תפריט מגוון ככל הניתן. הגיוון יסייע להתמיד בדיאטה ובתהליך לאורך זמן, ולשמור על משקל גוף תקין.

אל תסתבכו איתה –סיבוכי סוכרת סוג 2 בגיל השלישי

אוכלוסיית הגיל השלישי מגוונת מאוד, ובין מטופל אחד לאחר נוכל לראות התמודדות עם מחלות פזיות מרובות, חלקם גם מתמודדים עם פגיעות קוגניטיביות, דיכאון ועוד. במקרים רבים, מחלת הסוכרת מסוג 2 מאובחנת רק בשלב מאוחר, כאשר הסיבוכים הקשורים בה צפים מעל פני השטח.

סיבוכי המחלה השכיחים אותם ניתן לזהות אצל המתמודדים עם סוכרת בגילאים צעירים יותר, משתנים כאשר מדובר בחולי סוכרת בני הגיל השלישי. סיבוכים אלו קשורים בעיקר בתסמונות גריאטריות כגון:

  • דכאון.
  • נפילות ושברים.
  • תת תזונה וכן צניחה במסת השריר.
  • הפרעות תפקודיות.

אבחון הסוכרת בשלבים אלו, מחייב התערבות תזונתית מקצועית והתאמה של תפריט מאוזן, תוך התחשבות  במצבו הבריאותי הכללי של המטופל. הטיפול בחולי סוכרת מסוג 2 באופן כללי מצריך מענה מקצועי אינדיווידואלי, בעיקר כשמדובר על מתמודדים עם סוכרת בני הגיל השלישי עם מחלות רקע המצריכות התייחסות מיוחדת. 

תגיות
הראה עוד

עוד מתכונים לשניים

Close
Close